Vítej poutníku

Daraijin Blog

#25 What does this time of year mean to you?

26. června 2016 v 23:29 | Daraija |  Magický deník
Co pro mě znamená Litha?

Je to krásné období (všimněte si, že tak začínám všechny otázky tohoto typu) plné radosti a nespoutané energie, víli se probouzejí a je to velmi znát. Okolí se naplňuje jejich hašteřením a lumpárnami. A na mě to má značný vliv také. Obvykle jsem na začátku léta více rozverná, veselá a plná energie. Obvykle mám silnou potřebu trávit veškerý čas (krom noci) venku. Pokud to jde, snídám na verandě, abych viděla východ slunce a mohla poslouchat ptačí zpět. S obědem také utíkám ven, protože mi venku prostě více chutná, ale co miluju úplně nejvíc, je večeře za dlouhého letního večera venku když slunce pomalu zapadá. Doma trávím v tomto obdoví velmi málo času, a když už přecejen musím být uvnitř, mám alespoň otevřené okno.

Období letního slunovratu pro mě dlouhou dobu znamenalo šťasný čas konce školy a příslibu brzkých prázdnin. Jako pracující už tak nespoutanou radost necítím (dva měsíce nic nedělání mě už hodl nečeká) ale stejně se na letní měsíce těším. Přínáší mi možnost být více s rodinou, tím jak trávíme čas venku jsme více pospolu, také vyrážíme společně na výlety a celkově si i více povídáme, nemáme potřebu stahovat se tolik do vlastních ulit.

Léto je navíc kouzelný čas, kdy můžu vytáhnout všechny ty rozevláté sukně a lehké šaty, které tolik měsíců čekaly v šatníku. Dávají dokonalý pocit volnosti a svobody. Celkem lituji pánů, kteří jsou o tento požitek ochuzeni. Já osobně muluju ten pocit, když za horkého dne vyrazíme v lehkých šatech, které působí neuvěřitelně žensky a přitom máte pocit, že jdete nahá. Vše je krásně vzdušné a volné. Dokonalost sama.

Litha je navíc také časem kdy se prodlužují dny, tak obecně začínám být více aktivní i po fyzické stránce. Ráda chodím do přírody, na tůry a po památkách. Ale zároveň je to čas, kdy nejvíce odpočívám, to v těch dnech, kdy je teplota nad třicet a tělo odmítá víc, než ležet a občasně se převalit. Vydržím pak celé dny číst, psát nebo i nedělat vůbec nic.

Začíná léto, začíní ten krásný čas, kdy budeme spojeni s přírodou, ochutnáme všechno to šťavnaté ovoce, co nám nabízí, a pocítíme dokonalou lehkost bytí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama