Vítej poutníku

Daraijin Blog

#23 How important is your diet or magickal use of food?

25. června 2016 v 23:02
Jak je pro tebe důležitá starva nebo magické použití jídla?

Tak to je velmi zajímavé téma. Vím, že někteří Wiccani jsou vegatariány, nebo dokonce vitariány a celkem tomu rozumím. Já ovšem nejsem zastáncem ani jednoho stylu. Ne že bych ho odsuzovala, to rozhodně ne, ale nevyznávám ho. Ačkoli co se jídla týče, nemůžu říct, že bych se stravovala normálně. Snažím se jíst zdravě a navíc jsem celiak, takže nejím obyloviny. Stravu považuji za velmi důležitou, protože přímo ovlivňuje moje tělo, mou náladu a zdraví, takže jí věnuji patřičnou pozornost. Navíc, když člověk začne pracovat s energiemi a naučí se je vnímat, vnímá pak i energie jídla. Jsou potraviny, které já prostě nepozřu bezohledu na jejich mnohdy výbornou chuť. Cítím z nich vibrace, které se mi nelíbí a moje tělo je odmítá.

Snažím se také myslet na to, odkud potraviny, které kupuji pocházejí, ne vždy je možné dostat se k biochovu, ale je pravda, že způsob jakým zvířata žila, je velmi silně znát při jejich konzumaci. Proto se vyhýbám vepřovému. Prase je velmi inteligentní zvíře a moc dobře si uvědomuje co se děje v okamžiku, kdy jde na porážku, všechem ten strach co v té chvíli cítí je zakodovaný v jeho mase a my ho následně jime. Když si dám občas vepřové, je mi po něm těžko a mívám zlou náladu. U kuřecího to není tak zlé, čímž nechci říct, že by kuřata netrpěla, jen to na nich alespoň já tak necítím.
Tím ovšem nechcí říct, že jíst maso je špatné, jen že vegerariánům celkem rozumím. Přesto si myslím, že jíst maso je pro člověka přirozené, kdybycho měli jíst jen zeleninu, pravděpodobně by z nás příroda udělala býložravce. Jsem milovník zvířat a sama bych žádné nezabila, proto se prosím zdržte komentářů typu že jíst maso je vražda, nebo že vegetariánství je blbost. Každý máme jiný pohled a názor. A můj je takovýto.
Dívám se na to vždy pohledem svého psa, miluju ho a přesto mu nezazlívám, že jí maso. Nezazlívám to pak ani lidem (mluvím teď o mase hospodářských zvířat a ryb)

I přestože jím maso, chovám ke všem zvířatům hlubokou úctu a velmi mě trápí, když jakékoli z nich trpí.

Co se týče zeleniny a ovoce, i zde dávám přednost domácímu pěstování a především bio zelenině a ovoci, kde nejsou používány chemikálie. Vše co přijímáme do těla v podobě jídla s sebou nese i specifickou energii se kterou se tělo musí následně vypořádat, proto se snažím, aby byla potrava i po energetické stránce čistá.

A druhá část otázky, magické pokrmy. Hm... myslím, že jednou dvakrát jsem použila jídlo jakožto magický akt. Žehnám sabatová jídla a jídlo určené jako obětina, u všední stravy magii většinou vynechávám.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama