Vítej poutníku

Daraijin Blog

#21 Do you have a Grimoire or Book of Shadows?

23. června 2016 v 11:21 | Daraija |  Magický deník
Máš Grimoar či Knihu Stínů?

Ano, a donence několik. Za léta, co se věnuji čarodějnictví jsem napsala několik Knih Stínů. Obvykle v momentě, kdy byly dopsané a já začala psát novou, předchozí verzi jsem zničila. Dlouho jsem měla pocit, že nemohu mít současně více Knih Stínů. Později jsem od tohoto způsobu opustila. Napsala jsem si velmi malou a velmi stručnou knihu, která obsahovala jen to, co já sama v paměti nemám. Byl to vlastně takový můj tahák. Průběžně jsem do ní informace přidávala a musím říct, že mi velmi vyhovovala, pro svou skladnou velikoat, díky které jsem jí mohla a také nosila všude s sebou.
Když už v ní nebylo žádné místo, pocítila jsem potřebu napsat knihu větší, která bude sloužit nejen mě, ale případně i další genegaci, a která bude zároveň jakousy učebnicí. A tak začal můj velký projekt. Kdy jsem se pustila do přípravy této veliké knihy. Postupovala jsem velmi systematicky a velmi pečlivě. Zatím ještě nejsem u konce a ještě hodně dlouho nebudu. Je předemnou mnoho kapitol, které musím zpracovat, ale není kam spěchat, vím, že mi to potrvé i několik let, ale výsledek, bude stát za to. Pro tento velký projekt jsem si vyhradila svou velkikou na půl v kůži vázanou knihu, která má 1000 stran. Její obal zdobí pentagram a název Kniha Stínů. Je to nádherný kus, který jsem dostala k osmnáctým narozeninám. Je dokonalé v tom, že má speciálně upravenou vazbu tak, aby záskala otevřená prakticky kdekoli, což je u více listnatých knih prakticky zázrak. Je to skvělé zejména, když během rituálů potřebujete v knize číst a zároveň mít volné ruce.
Krom této velké knihy a velkého projektu jsem si uvědomila, že mi chybí kniha, kterou bych mohla všude tahat a do které bych si zapisovala vědomosti, které ke mě teď přišly. A tak jsem souběžně začala psát knihu další, meší a přesto velmi obsáhlou. Využila jsem k tomu také knihu vázanou v kůži, tentokrát v celokoženém obalu, která je menšího formátu, ale co se počtu listů týče, je strovnatelná s tou velkou. Tuto knihu jsem dostaka darem od jedné velmi milé paní, které jsem pomohla. Byl to pro mě neskutečně nádherný dar, kterého si velmi vážím.
Mám tedy knihy tři, jednu velmi malou, která je už kompletně popsaná a většinou se v ní nikdo krom mě nevyzná, jednu obří na které budu pracovat nejméně půlku života a jednu normální, která slouží jako moje aktuální kniha a měla by mi pár let vydržet.
Grimoár nevedu a zatím to nemám úplně v úmyslu. Myslím, že mé Knihy Stínů mě zaměstnávají až až.


A jak to máte s knihami vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama