Vítej poutníku

Daraijin Blog

Květen 2016

Stromové karty

19. května 2016 v 23:33 | Daraija |  Magický deník
Jsem dítě projektů, to už jste si asi všimli, pokud sledujete můj blog. Velice rychle se nadchnu a velice rychle si na sebe nabalím to, co nemůžu stíhat, to jsem prostě celá já... Ale letos jsem se trochu poučila. Nemá cenu dělat časové plány, protože jakmile to udělám, život se postará o to, abych to nezvládla splnit. Letos jsem tedy chytřejší, svůj původně velmi přesně časově rozložený projekt Stromový rok, jsem se rozhodla pojmout úplně jinak, bez časových pravidel a hranic. Jedině tak má naději přežít až do samého závěru.

Už nějaký čas jsou stromy důležitou součástí mé cesty a po přečtení knihy Šepoty lesa jsem se rozhodla, pro tvorbu vlastního stromového kalendáře. Což vlastně v překladu znamená, že jsem pro 8 sabatů a 13 úplňků v roce přiřadila jeden strom, který ve svém okolí najdu a se kterým tudíž můžu aktivně pracovat. Rozhodla jsem se navštívit je, meditovat u nich a získat tak informace o jejich vlastnostech. To byl základ, ale jak už to tak bývá, mě to nestačilo. Jak jsem se do projektu ponořila, zjistila jsem, že je toho víc, co spolu souvisí a co potřebuju zpracovat. Takže z jednoho malého původně zamýšleného ročního projektu, vznikl projekt mnohem větší.

Rozhodla jsem se vytvořit si vlastní stromové karty, související s mým stromovým kalendářem a zároveň je propojit se silovými zvířaty. Každý strom má svého zvířecího patrona, který bude na kartě vyobrazen. A protože mě energie zvířecích patronů oslovila, rozhodla jsem se blížeji podívat i na ně.

Krom karet stromů, možná zvniknou i karty zvířecích patronů, ale to zatím ještě najisto nevím. Co ale vím, je, že pro každý strom vznikne meditace a vzývání. Mám v plánu udělat meditace vždy dvě. Jedna bude sloužit pro vcítění se do daného stromu a druhá bude pracovat i s jeho patronem a povede nás při cestách theriantropismu, schopnosti brát na sebe zvířecí podobu, zde převedenou do řízené meditace.

Sama jsem zvědavá, co dalšího tento projekt přinese. Pro teď vám ukáži ochutnávku první ze stromových karet, Břízu. Zatím nemá konečnou podobu karty, ale obrázek je už hotový.


Cesta stínů s Coreyemmah

7. května 2016 v 10:25 | Daraija

Pokud toužíte zjistit co se děje ve vašem nitru a něco se o sobě dozvědět, je dobré začít se věnovat práci se svým stínem. Stín představuje všechno co je ve vás skryté, ať už pro to, že to vy sami nechcete vidět, nebo jste dotyčnou vlastnost ještě sami v sobě nenašli.
Stínová práce je neskutečně zajímavá, přináší mnoho poznatků a hlubších pochopení. Mnohdy zjistíme to, co nám celou dobu unikalo a náš život se tak zlepší.
Odhalení svého nitra vede také k práci s vlastnostmi, které v sobě mít nechceme, ať už tím, že je přetvoříme v něco jiného, lepšího, nebo je prostě jen přijmeme jako součást nás samých.
Na této pozoruhodné pouti za vlastním Já, se vás rozhodla provázet Coreyemmah, kterou jistě všichni znáte z youtube kanálu Eklektické čarodějnictví. Pokud vás stínová práce zajímá, doporučuji podívat se na její web.

Daraijin Kruh - Nový e-schop

6. května 2016 v 21:00 | Daraija |  Kdo jsem
Nově jsem pro vás otevřela portál Daraijin Kruh, kde můžete najít spoustu zajímavých služeb a produktů. Velmi snadno si zde můžete objednat vyřezávané hůlky nebo třeba mé knihy v PDF formátu. Podívejte se jistě i do kategorie Kurzy a semináře, která se bude postupně rozrůstat. V sekci služby si ode mne můžete nechat vyložit karty.

Budu velmi ráda, když mě v mém kruhu navštívíte.


Jsem na Facebooku!

6. května 2016 v 13:21 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Přichází revoluce, nově mě můžete sledovat i na facebooku! Speciálně pro vás, mé odběratele a fanoušky, jsem založila facebookové stránky mého Youtube kanálu. Budou se na nich objevovat videa, novinky a různé zajímavosti, všetně odkazů na článku tohoto blogu, které se nějak dotýkají tématiky seriálu. Takže pokud nechcete, aby vám něco uniklo, klikněte na To se mi líbí a buďte v obraze.106.díl : Jak najít totemové zvíře

6. května 2016 v 13:10 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Povídání o způsobech hledání svého totemu. Meditaci pro nalezení totemového zvířete najdete zde.


105.díl:Meditační zahrádka 2

6. května 2016 v 13:07 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Jak vypadá dokončení meditační zahrádky se můžete podívat v následujícím videu, nebo omrknout související články. O tom jak to všechno vznikalo si můžete přečíct zde. A článek k dokončené zahrádce najdete tady, kde je vidět finální podoba s žábami, která na videu není. Video k první fázy bodování najdete tady.

101.díl : Pohanská výzva 11

6. května 2016 v 12:59 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Dnes na téma Slunce.


99.díl : Pohanská výzva 10

6. května 2016 v 12:56 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Další povídání v pohanské tématice, dnes o Lunárních fázích a mému postoji k nim.97.díl : Pohanská výzva

6. května 2016 v 12:52 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V dnešním díle pohanské výzvy budu povídat na téma Deník zkušeností. Můj online deník zkušeností můžete sledovat zde


96.díl: Příběh kola roku

6. května 2016 v 12:49 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle vám přečtu Příběh kola roku, který jsem napsala. Pokud si ho bude chtít někdo z vás napsat, tak pod videem je přepsaný Mrkající

Zastav se, poutníku, a poslechni příběh, co utkal čas,
Jenž na počátku věků děl a zítra se stane zas ...
Jarní les je v plné síle, stromy zelení se pyšní a něžným kvítím se zdobí luka, vše probouzí se, kol skal i úvalů a v potoce led už puká. Mezi stromy, mezi houštinami, mladý muž, coby jelen ladný, toulá se sám, divoký a přezáhadný. Svou silou moh by lámat skály, chrabrostí se se strachem měřit, bloudit lesem věčně a svůj život do rukou mládí svěřit.
Znovu mladá, znovu krásná, kráčí lesem luně vstříc. Bílý šat má, v ruce luk, na čele září půlměsíc. Jde tudy prvně a přec tu kráčí znovu, cítí sílu lesa a touhu k lovu. Prochází lesem a luna na nebi září, tu zahlédne paroží stín a pak čelí jeho tváři.
Pevné rty má a oči jasné. Dívá se na ni a plamen v očích nepohasne. Pánem lesa je, i pánem lovu, jak říká jeho paroží, však když spatří ji, v ruce luk a ruce šíp, jí loven být on zatouží. Úsměv dotkne se rtů, pak nohy rázem běží. Ona nezaváhá, lovu odolá jen stěží. Pozvedá luk a zamíří lovkyně panna a šíp lásky najde cíl ostarního rána. Postupně rozkvétá každý květ, jak jejich láskou je protkán svět.
Jak den za nocí míjí, dál lesem toulá se jelen ladný a dívka, již střeží měsíc zrádný. Však věrně si svírají ruce, on jí dal svou duši ona jemu srdce. Když dubnový večer změní se v máj, zásnubním sálem je pro ně háj. Svou lásku slibem stvrdí a plamen vášně u nich vzplane, tu noc, on mužem, ona se ženou stane. Jak zvolna utichá noci žár, z ženy a muže stává se pár.
Když přijde den nejdelší, jež rok kdy poznat smí, na vrcholu své síly stojí lesa král, on vládcem své říše je a slaví štěstí, jenž mu osud dal. Svou paní něžně objímá a rukou svou hladí bříško, kde nový život se skrývá. Nejdelší den tak Lithou zván bývá.
Vláda krále, však létem končí, on teď jiný úkol má, na cestu do stínu, spolu se slunce se dá. Poznal kouzlo mladých let, ba i lásky všechny čtvrti, už k moudrosti mu zbývá, jen pochopit smysl smrti. Když zlaté klasy zdobí pole, vydá se pán lovu, tiše a sám na cestu tmou, den první sklizně, pak Lammasem často zvou.
Podzim ohlásil své místo, když barevný stromům dal šat, snad Paní úsměv vykouzlí na tváři, až svět barvami se rozzáří. Paní, jež se matkou brzy stane, však z očí jen slza za slzou kane. Na cestě své smuten je i král, když vzdálen je čím dál víc, od té jíž srdce dal. Tak dni druhé sklizně jméno Mabon dal, když vrátil se lesa král, pro tu již miloval.
Společně do říše stínů kráčí, jdou cestou nerovnou, jež nikam nezatáčí. Když pokoří brány smrti, opět na trůn usedá Král, jenž život, lásku i smrt teď znal. A hudba zazní z podsvětních síní, když na zemi Samhain je a světlo září z dýní.
Krutá zima mrazy děsí a tají dech krásou vloček svých. Zvláštní noc, zvláštní kouzlo nese, jako by cos ožilo, na lukách i v lese. Tak Yulem se den stal, když z paní zrodil se král. Světlo se vrátilo v naše kraje, sníh už mizí a hudba v domech hraje.
Rychle roste dítko malé, rychle se z něj stává lesa pán, prodírá se houštím, dosud nikým nepoznán. Paní jeho odpočívá v podsvětí, dokud není opět na svět, povolána od dětí. Tak na Imbolc, objeví se znovu, jako mladá pana s touhou po lovu. Prochází lesem a luna na nebi září, tu zahlédne paroží stín a pak znovu čelí jeho tváři.
Tak kolo roku věčně se točí,
Chtěj a spatří to i tvoje oči.


95 díl : Pohanská výzva 8

6. května 2016 v 12:44 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Opět zamyšlení nad tématem pohanství. Tentokrát na téma patroni.


94 díl: Ochrana obydlí

6. května 2016 v 12:42 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle si povíme jakým způsobem se dá ochránit naše obydlí.