Vítej poutníku

Daraijin Blog

Únor 2016

93. díl : Pohanská výzva 7

23. února 2016 v 22:31 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Tentokrát na téma mýty a posvátné textySmějící se

93. díl : Posvěcení KS

23. února 2016 v 22:29 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
A je to tady, konečně jsem začala psát knihu stínů!! Ve videu objasním podrobnosti a ukáži vám, jak jsem si potvůrku posvětila. A přoč říkám potvůrku? Protože je pořádně vrtošivá, už na videu uvidíte, že mi několikrát vyskočila z ruky a tím její řádění nekončí, asi to bude ještě celkem sranda...


92. díl : Pagan challenge 6

23. února 2016 v 22:27 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Jo jo... další projekt, proč ne... času je přece tooolik =D


91. díl : Rok tarotových milenců- úvod

23. února 2016 v 22:25 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Pokud čtete můj blog asi víte, že tady loni běžel rok tarotových milenců... a o tom je vlastně tohle video, takže.. pšt a pustě si ho...


90. díl : Úvod do stromového roku

23. února 2016 v 22:23 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Jsem blázen do projektů, hrozně ráda se do nich pouštím, pokaždé s velkým nadšení a pokaždé pak nestíhám a letos to není jinak. Takže ano, přicházím s novým projektem a zíroveň s novým bojem, tentokrát nejde (jako tradičně) o boj s časem, ale s počasím. Venku je zima, sychravo a pořád prší nebo sněží... skrátka a dobře počasí dělá všechno pro to, aby bylo jít ven a chvíli stát na jednom místě a v klidu meditovat zcela nemožné... ale zítra... ať prší nebo padaj trakaře, jdu ven!


89.díl : Totemová zvířata

23. února 2016 v 22:20 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V dnešním díle vám přináším vlastní pohled na totemová zvířata. A protože je to téma u mě momentálně hodně aktuální, určitě to nebude díl na toto téma poslední.


87. a 88. díl : Daraijin trest

23. února 2016 v 22:18 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V těchto dvou dílech přicházím se svým trestem Smějící se


Tisíc náhod = Jedno kouzlo

14. února 2016 v 2:10 | Daraija |  Magický deník

Náhody neexistují. Kdo tvrdí opak, možná ještě nebyl svědkem dokonalé sítě propletených událostí, směřujících k jednomu okamžiku, anebo je prostě vidět nechce.

Kdo praktikuje magii, asi už pochopil, že takzvané náhody, jsou ve skutečnosti události, které se daly do pohybu, aby se mohlo Něco stát, že jsou stopa, kterou za sebou nechává osud nebo kouzlo.

Povím Vám jeden příběh, příběh o nekonečné řadě náhod a jednom téměř zapomenutém kouzle…

Žila byla malá čarodějnice, které bylo na světě smutno. Rozhodla se proto, že vykoná malé kouzlo o letním slunovratu a přivolá si do života lásku. V noci vyšla na zahradu, posadila se pod mladou jabloň obsypanou dosud nezralými jablky a začala splétat provázek z několika červených stužek. Pletla a pletla, dívala se při tom na měsíc a myslela na muže, kterého chce přivolat. Měl by být hezký, statečný a dostatečně silný, aby jí dokázal ochránit. Chtěla muže, v jehož náručí se bude cítit v bezpečí. Muže, který jí bude nadevše milovat a překoná pro ni klidně i oceán. Muže spravedlivého, milujícího psy. Takového, který i bez brnění a koně, bude skutečným princem. Celé své srdce vložila do té tužby a svou tužbu vpletla do stuh. Když byly stuhy zapletené, pověsila je na větvičku jabloně a s příslibem krásné budoucnost se vrátila do svého domu a ulehla ke spánku.


Uběhlo několik týdnů a zdálo se, že se nic neděje, ale přece, jablka začala pomalu dozrávat a s nimi i kouzlo. Jako první se začervenala ta, na jejíž větvi byla uvázaná zapletená stuha. Tři jablka, jako symbol tří let, jež musí uplynout, než se kouzlo naplní.


A tak šel čas, dni míjeli, měsíc měnil tvář, až čarodějka na své kouzlo zapomněla.
Za tři roky se vydala do světa. Nebyla už zdaleka tak malá, jako dřív, stála na prahu dospělosti. Už dávno mohla řídit své koště a na prince z pohádky přestala čekat. Vůbec netušila, že nastal čas, kdy budou její přání vyslyšena.
Jedno ráno, které bylo úplně stejné jako všechny ostatní, vstala čarodějka, aniž by to tušila o dvě hodiny dříve, než měla v plánu a vyrazila vstříc svým povinnostem. Nasedla do tramvaje a vydala se na cestu. Byla trochu nervózní, protože místo kam mířila, neznala. Na druhé zastávce si k ní přisedl mladý policista. Přišel jí pohledný, ale jeho zjevná arogance jí odradila. Když tramvaj zastavila a policista vystoupil, všimla si čarodějka, že na sedadle vedle něj zůstala ležet jeho pistole. Jaký by to byl malér, napadlo ji. Sebrala pistoli ze sedadla a vyskočila z rozjíždějící se tramvaje ven, aby mohla muže zastavit.


Byl štěstím bez sebe, že mu zachránila kůži a chtěj ji jako projev díku, pozvat na kávu. Čarodějka ale spěchala a s díky odmítla. V zápětí však zjistila, že čas, který ukazuje její mobil, není tak úplně pravdivý, a že má dvě hodiny k dobru. A tak poznání přijala.


Povídali si a skvěle si rozuměli, zjistila, že oba sdílí lásku k psům a policista se jí svěřil, jaký, to měl dnes smolný den, že se mu ráno porouchalo auto a proto muset jet tramvají a nakonec ještě ztratí pistoli. Povídali si a čas běžel, když se pak rozloučili, ani si neřekli svá jména a jejich cesty se rozešly.
V pohybu však už dávno byly síly, které zajistily, aby se setkali znovu. Shodou okolností stála čarodějka na zastávce, okolo které policista právě projížděl autem. Všiml si jí a zastavil. Tentokrát nechtěl nic nechat náhodě a domluvil si s čarodějkou schůzku.


A tak se do života mladé čarodějky dostal muž, který jí bezpodmínečně miloval, který se stal jejím ochráncem a jehož síla ji nepřestala fascinovat. Který ctil spravedlnost a bojoval za lepší svět. Ačkoli měl místo meče pistoli a několik koní pod kapotou, byl nefalšovaným princem z dívčích snů.
Ale nic z toho by se nestalo, nebýt řady drobných náhod, díky kterým se dvě rozdílné cesty spojily v jednu.

A kdyby se někdo z Vás ptal, ano, ten příběh se stal.
Měl ale dohru, jak se stává, když s osudem se hrává.
Dohru, když byly sečteny vinny, ale to je příběh jiný.
A odkud to všechno znám?

Možná s čarodějkou stejné jméno mám….

Šepoty stromů

10. února 2016 v 8:37 | Daraija |  Fotografie
Stromy jsou nedílnou součástí našeho života, potkáváme je každý den. Míjíme je, když jdeme do práce, nalízáme u nich útěchu v parných dnech, přinášejí nám klid, když vejdeme do lesa... a když pozorně posloucháme, můžeme slyšet, co nám šeptají.Co chceme vyzkoušet - Péče o chrup

3. února 2016 v 1:54 | Daraija |  Hafací deník
Roxanka se už dostala do věku, kdy je načase začít s pravidelnou zubní hyginenou. A protože je to opravdu malý pejsek, je třeba tomu přizpůsobit i náčiní.

Zuby se pejskům dají bezpochyby čistit i obyčejným dětským kartáčkem, ale sama ze zkušeností své mamči, která takto čistí, vím, že kartáčkem, byť sebe menším, se nedostanete všude, zejména na stoličky, které jsou hodně vzadu v tlamě prakticky vůbec. Rozhodla jsem se proto vyzkoušet kartáček na prst.

Uvažuji nad dvěma druhy a pravděpodobně koupím oba a zkusím, který je lepší.

Konkrétně se jedná o Zubní kartáček na prstík od Trixie. V balení jsou dva druhy, jeden měkčí pro masáž dásní a druhý tvrdší pro odstranění zubního kamene.
Zubní kartáček na prstík
Druhý typ je cenově trochu jiná kategorie, ale vypadá skuteně zajímavě. Jedná se o Petosan zubní kartáček na prst z mikrovlákna. Obsahuje ionty mědi a stříbra, pomocí kterých čistění probíhá. Po použití se dá práv v pračce.
Petosan zubní kartáček na prst pro psy, mikrovlákno


Brzo oba tyto produkty s Roxankou vyzkoušíme a pak vám dáme vědět jak test dopadl. Pokud ale máte nějaké zkušenosti s těmito nebo jinými kartáčky, budeme rády, když se o ně podělíte =)

Krásný Imbolc

2. února 2016 v 8:27 | Daraija

87.díl : Daraijin trest

2. února 2016 v 8:06 | Daraija
Asi bude nejlepší si pustit video =)


86. díl : Slosování soutěže

2. února 2016 v 8:05 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle vám ukáži o jaké ceny se hrálo a kdo je nakoncec získal. Výherkyním gratuluju =)