Vítej poutníku

Daraijin Blog

Leden 2016

Co baštíme- Recenze psího krmiva

20. ledna 2016 v 1:11 | Daraija |  Hafací deník
Roxi je přesně tak nafrnělá, jak se na nalezence sluší. Pokud si může vybrat, má raději jemný neslazený zelený čaj, oproti klasické vodě a pokud čekáte, že jí odbudete obyčejnými granulemi, jste na omylu. Roxi má svůj vkus a spapá prakticky jen Purinu, konkrétně její dietní verzi granulí s nízkým obsahem masa a převahou zeleniny, kterou krade u štěklounů mých rodičů, anebo Petit, ale i na ten má jisté výhrady (potvora jedna). Miluje zeleninu a jeden čas to vypadalo, že bude vegetarián. Naštěstí jí tohle období přešlo a masíčko opět jí, ovšem musí to být vážně maso. Na psí konzervy se tváří všelijak, a pokud jí tam nepřimícháte trochu zeleninky, nevšimne si jich.
Dlouho jsem hledala vhodné krmivo a dlouho jsem nemohla nic najít. Až na mě jednou vyskočila reklama Petitu, nové značky psího krmiva zaměřeného výhradně na malá plemena.


Podívala jsem se na jejich stránky a nechala si poslat vzorek granulek zdarma. Roxance moc chutnaly a proto jsme za nedlouho udělaly větší objednávku.

Rozhodla jsem se vyzkoušet jeden z nabízených balíčků, konkrétně ten pro štěňátka. A jak dopadl? Podívejme se na to společně.

Puppy meal balíček obsahuje:
  • 1x kilo a půl granulek pro štěňátka
  • 3x konzervu Tuňák s krevetami
  • 3x konzervu Kuře s játry
  • 2x kapsičku Kuře se sýrem
  • 1x pamslky Kachní kousky
  • 1x pamsky Ani-stress
Granulky
Puppies with Extra Omega-3 1,5kg - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Granulky jsou opravdu hodně malinké a Roxance se dobře koušou. Obsahují převážně kuřecí maso a rýži a jsou obohacené o lososový olej, který je zdrojem omega-3 mastných kyselin. Granulky krásně voní a mají opravdu výraznou masovou chuť (ano chutnala jsem je).

Konzervy
Tuna and Shrimp - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.Chicken with Liver - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Obě Roxance moc chutnaly. Jsou v nich kusy masa ve vlatní šťávě, zeleninka a v rybí verzy skutečné krevety. Maso vypadá jako maso, nejde o žádné čtverečky ze kterých nepoznáte z čeho jsou vyrobené. V konzervách najdete skutečně to, co je napsané na obalu. Navíc voní tak dobře, že na ně člověk dostane vážně chuť. Pro mě naprosté jedničky mezi konzervami.

Kapsička

Chicken Breast & Cheese - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Obdobně jako konzervy i kapsyčky jsou plné masíčka a skutečné zeleniny. Verze kuře a sýr sklidila u Roxi skutečný ohlas, spapala jí tak rychle, že jsem to skoro nepostřehla. Kuřecí maso je zde zalité sýrovou omáčkou. Opět úžásná vůně a dle Roxi i chuť. Opět mezi kapsičkami nemá konkureci.

Pamlsky
Duck Bites - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.AntiStress - Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Psí pamlsky byly v balení dvoje, jedny pro mlsandu a druhé pro zdravý. Kachní kousky jsou opravdu hodně kvalitní mlska, obsahují osmdesát procent kachního masa a žádné obyloviny. Pozor ale, jsou slazené cukrem! Slouží jen jako mlska a neměli byste jimi pejska přecpávat. Druhé balení Antistresová srdíčka jsou drobné pamsky, ve kterých sice nenajdeme tolik masa, ale zase obsahují lososový olej, šípek a černý rybíz, což jsou příměsy, které mají ma pejsky uklidňující vliv.
Oba druhy Roxi chutnají, ačkoli bych řekla, že ta srdíčka více. Zda mají skutečně uklidňující účinky zatím nevím. Jsou ale velmi vhodná nepříklad pro tréning. Kachní kousky oproti tomu dávám spíše jako větší odměnu, po procházce nebo jako odpolední mlsandu.

Celkově jsem s celým obsahem velmi spokojená. Přišel v nádherné krabici a součástí byla i krásný pláněná taška s odznáčkem.
Na závěr shrnutí:
Veškeré produkty, které se mi dostaly pod ruku, byly vysoce kvalitní, bez umělých dochucovadel a zbytečné mouky. Roxance chutnaly a budeme je objednávat znovu.

A co bych přecejen vytkla?
Granule se zatím neprodávají ve větším balení, než je kilo a půl, což je rozhodně škoda. Druhým mínus je cena, která mnohonásobně převyšuje běžné krmení, které můžeme koupit v obchodech, ale zase nutno podotknout, že i kvalita mnohonásobně převyšuje veškeré druhy bašty, které se běžně prodávají, a ceně odpovídá.

Toť recenze první ochutnávky Petitu. Jen co ochutnáme ostatní druhy, zase vám o nich s Roxankou napíšeme.

Odkaz na stránky Petitu: http://eshop.petitbreeds.com/Jsem bezdětná, přesto jsem mámou...aneb když adoptujete štěně

19. ledna 2016 v 23:56 | Daraija |  Magický deník
Vždycky jsem milovala psy a po celý můj život s námi v rodině psi žili. Pokud sledujete má videa, nebo jste prolezli pečlivě můj blog asi víte, že se do lese vydávám se svou vlčicí Kessy, což je zrzavý kříženec belgického ovčáka. Mám jí od svých deseti let, takže moje Kessy je tak trochu už vlčice-babička. Ačkoli mám v rodině výhradní právo na její venčení já (jsem jediná kdo jí zvládne, ne každý je hold vhodný jako doprovod pro vlčici) je Kessy více méně rodinný pes. (Přestože se za její paničku považuju drze já). Oproti tomu Roxanka, které všichni říkáme Bubu, je moje zcela bez výhrad.

Když už jsem si jí našla, ani to jinak dopadnout nemohlo. Od první chvíle kdy jsem jí vyndala ze zaprášené krabice pohozené vedle kontejneru, je mezi námi zvláštní a velmi silné pouto. Kdo někdy pejska našel, asi ví o čem mluvím. Ve chvíli kdy jsem Bubu zvedla do náručí, zakotvilo se ve mě nezlomné "musím se o ní postarat".

A tak jsem se stala psí mámou... mámou na plný úvazek. Ono mít doma štěně, není sranda a mít doma štěně naháče, už tuplem ne a co teprve, když je tím štěnětem právě Roxi, to je pak práce na plný úvazek.

.... a je to ta nejlepší práce na světě Mrkající.

Prosinec - Milenci a Slunce

6. ledna 2016 v 17:10 | Daraija |  Rok Tarotových milenců

Srdce mi buší, rudnou líčka
cítím i bolest, když zavřu víčka
a nevím kudu se dát,
být sama, nebo milovat?


Vidím krásu kolem sebe,
raduji se z deště i modrého nebe,
cítím sílu zlaté záře
když úsměv naštíví zamšelé tváře.


S úsměvem na rtech mi stiskl ruce,
a já nemohla vydat ani hlásku,
hlasy utichly a tu bušící srdce
šeptalo: Zvol si lásku.

Listopad - Císař a Svět

6. ledna 2016 v 16:54 | Daraija |  Rok Tarotových milenců
Jsem otcem slunce, lesů i hromobití
Jsem ten, jenž určil všechno žití
Jsem síla, jež v muži dřímá
Jsem odpovědnost, moudrost i vina.

Jsem každé knihy stranou poslední
Jsem temnota noci, než se rozední
Z výšin poznání dopadnu na zem
Jen krok - je ze mě blázen.

Jaké štěstí to já mám,
Když v náručí tě objímám.
Naše cesta bude úspěch mít,
Tak ptám se: Chceš si mě vzít?

A co uděláš ty se vší tou láskou

3. ledna 2016 v 23:53 | Daraija |  Obrazy a malúbky
Nechala jsem se inspirovat jedním existujícím obrázkem a poupravila ho tak, aby seděl na můj příběh...