Vítej poutníku

Daraijin Blog

Září 2014

Vlček vlčí

29. září 2014 v 22:18 Fotografie
Jak jí to v lese sluší, že?

Kessy, moje psí modelka....
Vzpomínky na léto

22. září 2014 v 22:12 | Daraija |  Fotografie

Výlet v Botanické zahradě s Rozmeri

15. září 2014 v 14:02 | Daraija |  Magický deník
Prázdniny jsou už fuč (i když pro mě ještě celé září ne) a já jsem úplně zapomněla na report ze skvělého výltu do pražské botanické zahrady, kam jsme se vydaly s Rozmeri, takže tady je:

Jako dvě milovnice kytiček a přírody jsme se na návštěvu botanické zahrady moc těšily a náležitě jsme si ji i užily. Všem vám vřele doporučuji pražskou botanickou zahradu navštívit, skutečně je na co se dívat a energii všech těch opečovávaných květin je naprosto kouzelná.

Naprosto mě odrovnala dokonalá plastika zlaté žáby u želvího jezírka (želvičkám se v něm moc líbilo, napočítaly jsme jich asi pět, ale bohužel jsem žádnou nevyfotila)


Před jezírkem stála nádherná lavička z větví, kterou si zamilovala Rozmeri a vůbec se jí nechtělo jí opouštět.


Co ale vážně stojí za vidění je japonská zahrada, z ní jsem byla naprosto okouzlená zase já, zenový klid, který z ní sálal ještě umocňoval potůček se spoustou malých vodopádů. Vše končilo meditačním koutkem, ke kterému bohužel nebyl umožněn přímý přístup, ale i na dálku vypadal úžasně.Toto krásné místo mě inspirovalo k vytvoření vlastní meditační zahrádky, už jsme na ní začali pracovat, až bude hotová podělím se s vámi i o průběh jejího tvoření, který jsem dokumentovala a snad bude i nějaké to video, ale zda se stihne ještě letos to netuším...


Protože jsem se nemohla posadit a zameditovat si přímo uprostřed bílého písku, musela jsem si sednout alespoň na zem a spojit se s úžasnou energií toho místa.


A na závěr krásná plastika semínka jedle, které říkají Čarodějník, moc ráda bych takové semínko jednou získala...

49.díl : Lesní vlog

15. září 2014 v 13:04 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto vlogu, který jsem točila zcela spontálně při návratu z lesa, vám povím na jaké díly se můžete v nejbližší době těšit. Nakousu pár informací, které budu v dalších dílech více rozvýjet. Kdo čtete můj blog možná víte, že jsem v lese narazila na překvapení, které mě velmi potěšilo a díky němu jsem právě toto video natočila.


Ze slibovaných dílů se můžete těšit na minisérii o očistě magických pomůcek a jejich aktivaci, kterou pro vás už v tuto chvíli připravuji, dále pak na několik dílů o využití kostí v čarodějnictví, o práci s nimi a způsobu jak je před použitím ošetřit, a v této souvislosti navážeme díly o využití dalších přírodních materiálů jako je peří, ulity a podobně. A samozřejmě nebude chybět ani slibovaný díl pro uctění zvířete, ze kterého dané pomůcky pochází.
48. díl : Magické pomůcky (koště)

4. září 2014 v 12:50 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V další díle ze seriálu o magických pomůckách vám představím koště. Jestlipak víte, kde se vzala pověra, že čarodějnice létají na koštěti?


47.díl : Druhý otázkový vlog

4. září 2014 v 12:38 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Do druhého otázkového vlogu se mi nastřádalo mnoho otázek, takže vzniklo mé vůbec nejdelší video. Děkuji všem, kteří pomohli k jeho vzniku.


Bývají problémy s nalezením rubriky Stránky knihy stínů, na kterou ve videu odkazuji, proto sem dávám odkaz : http://daraijin.blog.cz/rubrika/stranky-knihy-stinu
Najdete ji pod rubrikou Magický deník, když si posunete stránku dolů pod články a reklamu, najdete tam dvě podrubriky a jednou z nich je právě Stránky knihy stínů.

46. díl : Magické pomůcky (Kadidelnice)

4. září 2014 v 12:25 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Další díl z minisérie o rituálních pomůckách, tentokrát si povíme o kadidelnici a vykuřování.


45.díl : Vkládání živlů do kamenů

4. září 2014 v 12:22 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Přináším další díl z mé magické praxe, tentokrát vám ukáži rituál vkládání živlů. Použila jsem k němu živlové elexíry. Společnost mi dělá naše kočičí babička Micinka a v závěru mě přepadnou naši miniaturní vlkodlaci a náramně mi naruší kruh, což jsem druhý den odnesla pořádným bolehlavem.


P.S. Pro ty zvás kterým vrtá hlavou jakto, že mi kvetou tulipány v létě, video je točeno na jaře =)

44. díl : Lektvar pro aktivaci energetického zářiče

4. září 2014 v 12:17 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle vám přináším další praktickou ukázku výroby lektvarů, tentokrát se jedná o lektvar ochranný a očistný zároveň, poslouží vám jako aktivátor energetického zářiče.


A co že to je energetický zářič? Je to předmět, který by se dal přirovnat k amuletu, jen ho nenosíme na krku ani jinde u sebe. Umisťuje se do místnosti, kde má chránit a očišťovat prostor (popřípadě vysílá nějaké jiné pozitivní energie, které jste do něj vložili). Tímto předmětem může být relativně cokoli, co buď nese nějakou svou vlastní pozitivní energii od přírody, jako například drahé kameny, nebo je schopný na sobě udržet kouzlo (je možné ho nabýt energií, některé předměty jdou lépe, jiné hůře, třeba plasty) právě na takovýto předmět potřebujete aktivační lektvar, použít ho ale můžete i na zářič z drahého kamene, pokud cítíte, že je to třeba.

Pro tento konkrétní lektvar jsem použila: (opět se jedná jen o inpirativní recept, šel by pochopitelně sestavit i z jiných surovin, berte ho jako návrh a jednu z variant)

  • dva díly listů sušené levandule (láska, klid, mír)
  • jeden díl sušeného netřesku (ochrana před bleskem)
  • jeden díl sušeného timiánu (ochrana, očista, komunikace s elementáry)
  • sůl (ochrana a očista)
  • jeden díl obsidánového elixíru
  • dva díly lektvaru zasvěcení / svěcená vody