Vítej poutníku

Daraijin Blog

Květen 2014

To nic ona je jen čarodějnice

12. května 2014 v 12:48 | Daraija |  Kdo jsem
Že jsem tak trochu praštěná se o mě vědělo už dávno a možná proto nebylo pro většinu mých známých takové překvapení, že se zajímám o magii. Postupně ten fakt přijali více či méně ochotně a zvykly si na to, že jsem prostě...jiná.
Ačkoliv jsem moc ráda za to, že mě mé okolí bere takovou jaká jsem, stále se snažím tuhle maličkost o sobě hned tak neříkat. Ne každý je připravený unést fakt, že se kamarádí s čarodějnicí, což chápu, proto při představování svých zájmu toto maličkost vynechávám. I přesto mě často překvapí tím, že na to nějak sami příjdou, ačkoli se to snažím obratně skrýt. Můj přítel mi třeba vyrazil dech tím, když mi k narozeninám koupil totemové karty a knihu keltskcýh pohádek aniž bych mu o své zvláštní zálibě řekla. Později se ukázalo, že zkrátka jen našel můj blog a dal si pět a pět dohromadyUsmívající se. Většina mých známých ale říká, že je to na mě prostě vidět. Tak vám nevím, čím to může být, oblékám se přeci úplně normálně...Nové knižní děťátko

9. května 2014 v 14:09 | Daraija |  Mé knihy
Už nějaký ten pátek pracuju na nové knize, ačkoliv je téma velmi podobné tomu předešlému, psaní této knihy je pro mě velkou neznámou. Je to totiž poprvé, co jsem ji nevymýšlela sama.

Měla jsem právě rozepsanou úplně jinou knihu (kterou také hodlám dopsat), ale zasazenost do historie mi poněkud komplikovala psaní, když jsem musela neustále řešit zde je tohle v této době vůbec možné. A právě ve chvíli menší tvůrčí krize (které doprovází všechny mé knihy) za mnou přišla má kamarádka, že nemá co číst, jestli jsem náhodou nenapsala něco co ještě nečetla, když jsem jí oznámila, že jsem na začátku nové knížky, přemlouvala mě, abych napsala alespoň nějakou povídku. Chvíli jsme o tom jen tak nezávazně mluvily a nadhazovaly jsme si různá témata a pak najednou, jak už to tak bývá, jedno téma se chytilo a začalo se v mé hlavě pomalu rozvíjet, a to už jsem věděla, že jedu ve vlaku, ze kterého jen tak neseskočím. Chvíli jsem odolávala, nemůžu přece odložit rozepsanou knihu, tohle já nedělám, ne při psaní. Jenže ten nový nápad byl tak lákavý... Za chvíli bylo rozhodnuto, stávající kniha se na chvíli odloží a já dám prostor pro vnik té úplně nové.
A tak jsme se s kamarádkou scházely a vymýšlely postavy a děj. A nesmírně nás to bavilo. Společně jsme si prožily příběh, který nám vznikal pod rukama a já se nemohla dočkat, až ho sepíšu a dám mu konečnou podobu, což se ukázalo mnohem těžší než jsem myslela... Příběh je teprve v plenkách, i když jasné kontury hlavní dějové linie jsou již vymyšlené, je třeba dodat vhodnou omáčku a já jsem momentálně ve fázy, kdy promýšlím recept.

Co je ale největší problém, nemám název! To se mi ještě nikdy nestalo, dřív jsem měla alespoň pracovní název, ze kterého se časem nějak sám vyvinul ten konečný, ale teď nic... Vůbec nevím jak pojmenovat to, co se pomalu ale jistě rodí v mém computeru... Doufám, že mě brzy cosi osvítí a název ke mě sám příjde, tak mi držete palce =)

39.díl : Oslava Beltaine 2014

9. května 2014 v 13:43 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Tentokrát vám nechám nahlédnout do sabatu, který se konal ku příležitost Beltaine. Na videu můžete vidět mě a mou čarodějnou sestru Turmaween.

A jaká byla vaše oslava?


38.díl : Třetí nakupovací vlog

3. května 2014 v 14:53 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Další díl o rozšíření mého čarodějnického inventáře.


A malá upoutávka na závěr, v příštím díle vás nechám nahlédnout do oslavy sabatu Beltaine.