Vítej poutníku

Daraijin Blog

Leden 2014

Pertho - jak ji vidím já

28. ledna 2014 v 17:49 | Daraija |  Runový rok
Tentokrát jsem šla fotit s foťákem, takže dodávám, jak kresbu tak znázornění runy v přírodě.


Pro znázornění pertho jsem zvolila naši zasněženou zahrádku, symbolizuje přeci domov, tak kde jinde, bych ji měla znázornit?


P.S. : Eihvas se mi pořád nepodařilo dostat z mobilu, nevím kde je chyba... a příjde mi bezpředmětné ji znázorňovat znovu jen pro blog, takže tuto fotku bohům žel, již nedodám...

Pertho - seznámení s runou

28. ledna 2014 v 17:14 | Daraija |  Runový rok
Období Pertho 13.1. - 27.1.
Planeta: Saturn
Božstvo: Frig
Barva: zelená, černá
Polarita: ženská
Písmeno: p
Staroanglický název: Perth
Význam: osud
Doba: noc
Den: pátek
Zdraví: ženské pohlavní orgány, prsa a porod
Představa:Dva hráči pomocí run určují svůj osud
Symbolizuje tajemství, věci, které jsou skryty, znamená zároveň ženský pohled na věc. Záhadu, osud, který máme ve svých rukou a můžeme ho změnit. Volbu, týkající se osudu, kouzlo a plodnost. Význam slova Pertho je pohárek na vrhání kostek. Stromem této runy je bříza. Souvisí také s rodinou, domovem, měsícem květnem a živly země a vzduch. Představuje také tři sudičky, které nám určují osud.

Jako amulet má mnoho využití. Dá se použít pro nalezení skrytých vnitřních umů, pro odkrytí tajemství, nebo jako podpora při studiu tajného vědění. Zároveň pomáhá při porodu, nebo dopomáhá k tomu, aby k porobu vůbec došlo (podpora plodnosti)


27.díl : Využití ledu a sněhu

27. ledna 2014 v 20:23 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle vám ukáži svůj spřátelený strom, za kterým jsem se vydala s Kessinkou, a povím vám, jak se dá využít led a sníh v magii.


Les je v zimě vážně krásný....
Detail oltáříku a dárečku (posvěcená dýně). Ptáte se, proč tam není i zmiňované jablko?


No... proto...

27.díl : Vánoční vlog

27. ledna 2014 v 18:38 | Daraija
V tomto díle vám ukážu co všechno jsem našla pod stromečkem, spolu s Baldíkem, mým potkaním kamarádem.


Eihwaz jak ji vidím já

15. ledna 2014 v 21:02 | Daraija |  Runový rok
Trochu opožděně, já vím, ale přece přidávám poslední článek pro toto runové období. Musím říct, že pro mě bylo příznačné, protože momentálně v naší rodině nastástávají změny a povaha této runy pro to dokonale seděla. Díky zkouškám jsem ale naměla tolik času, jak bych chtěla a tak jsem focení runy v přírodě dělala poněkud narychlo. Stihla jsem to ale v čas, což mi bylo houby platné, protože jsem se dřív jak dnes stejně k správné technice nedostala. A aby toho nebylo málo, má vybojovaná fotka, kterou mobil prostě odmítal zpracovat a trvalo mu to snad tři hodiny, nejde otevřít v počítači... neptejte se, taky nevím proč. Takže nakonec přidávám pouze obrázek a fotka snad přibude během zítřka (budu ji muset udělat znovu, což bude komplikované, protože původní foto bylo v Praze a tam už jaksi nejsem...)

Ale už dost řečí, tady je Eihwaz mýma očima:

Eihwaz- seznámení s runou

3. ledna 2014 v 18:14 | Daraija |  Runový rok

Období Eihwaz 28.12. - 12.1.


Zodiak: střelec
Božstvo: Ul
Barva: tmavě modrá, černá
Polarita: mužská
Písmeno: e, i nebo ei
Staroanglický název: EOH
Význam: tis
Doba: půlnoc
Den: středa
Zdraví: zrak
Představa:Starý vykotlaný tis stojící u cesty


Symbolizuje pomoc, zimní slunovrat, vztahuje se k Ygdrasillu, podsvětí, lovu, říká se jí runa smrti, nabízí přerod a změnu tíživé situace, nabádá ke změně životního postoje, znamená aktivní ochranu před nepříznivými vlivy, symbolizuje uchopení osudu do vlastních rukou, vše se děje z určitého důvodu, i špatné věci mají svůj význam pro náš růst. Přijmeme-li změnu, postoupíme o to rychleji na spirituální cestě. Pouze změna je stálá a tak je třeba ji vnímat.
Jako talisman tato runa zjednodušuje životní obtíže.
Nemá obrácený výklad.
V souvislosti s láskou nabádá, abychom poslouchali rozum a nepřeceňovali zamilovanost.
Těm co pracují s magií, pomáhá pochopit jejich vlastní poslání, představuje ale také silnou ochranu před nepříznivými vlivy a případnými kouzly.

První článek o Ronovém roku končí, v dalším vám už ukážu stvárnění runy v přírodě na místě, které jsem pro ni zvolila (tedy které zvolím, zatím jsem takové nenašlaMrkající)Úvod do projektu

2. ledna 2014 v 13:41 | Daraija |  Runový rok
Dneska ráno jsem skoukla video o runovém roku od Coreyemmah a osvítila mě inspirace. Rozhodla jsem se, že se k tomuto projektu připojím. Pojmu ho podle sebe a do této rubriky budu svou cestu s runami zaznamenávat.
Jak přesně bude můj runový rok vypadat? Asi takto... Coreyemmah rozdělila rok na jednotlivá období, kterým přidělila jednu z run (doporučuji podívat se na její videoMrkající). Jedná se vždy o čtrnáct dní. Po dobu runového období, budu nosit na těle nakreslenou příslušnou runu, abych měla její enrgii stále sebou. Pojmu to zároveň jako hlupší studium run, během daného období si budu vyhledávat informace o dané runě, zajdu také do přírody a najdu místo, které mi bude ladit s příslušnou runou a runu v přírodě znázorním, z kamenů, klacíků a podobně.
A na závěr jednotlivých období budu malovat obrázek dané runy tak jak ji vnímám já a samozřejmě vše sepíšu a dám sem na blog spolu s fotografiemi a postřehy.