Vítej poutníku

Daraijin Blog

Srpen 2013

15.díl : Lapač stínů

26. srpna 2013 v 22:34 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle si ukážemě Lapač stínů, co je vlastně obdoba lapače snů, jen chytá nechativní energie místo špatných snů...

Gothická čarodějnice píše knížky?

26. srpna 2013 v 16:57 | Daraija |  Kdo jsem
Setkala jsem se už z mnoha lidmi, které překvapilo, že holka jako já píše knížky, nebo spíš takové knížky. Jednou mi moje spolužačka pověděla, že ze mě jde strach a kdyby mě neznala, bála by se mě. Rozesmálo mě to. Copak jsem nějaké strašidlo?
Postupem času si lidé kolem mě zvykli na to, že jsem v jistý ohledech trochu jiná (oni by zřejmě řekli divná) a díky tomu přijali i mou údajně temnou image (popravdě, temnou? vážně?). Co už ale příjmout nedokázali, jsou mé knížky. Copak gothická čarodějnice může psát takové slaďáky? Nemělo by to být víc depresivní a krvavé?
Ne nemělo. Vy co mě znáte (a tím myslím dobře znáte), víte že nejsem žádné temné gothické zjevení co posedává v noci na hřbitovech. Ve sktečnosti z nich mám husí kůži, nekoukám na horory a bojím se tmy a pavouků, z krve se mi dělá špatně a nezvracím, když mám na sobě růžovou. Jsem prostě jen holka co ráda nosí černou a k líčení očí používá tekuté linky. To ze mě snad ještě nedělá gothičku, nebo ano?
Tmavé barvy, které tvoří můj tuning, slouží jako ochrana pro romantickou dušičku, co pláče pro každé zatoulané štěňátko.

Brouk Pytlík a Včelka Mája

26. srpna 2013 v 16:19 | Daraija |  Fotografie
Jen tak se procházím s foťákem po zahradě, tu kolem mě prolétne včelka tu zahlédnu broučka v trávě a pak pochopím, že přišli na focení...

Umění přírody

26. srpna 2013 v 16:12 | Daraija |  Fotografie
Lidé dokáží vytvořit pozoruhodné věci, překrásné sochy i dech beroucí stavby, na umění přírody je však člověk stále krátký....

Meditace pro nalezení totemového zvířete

17. srpna 2013 v 9:38 | Daraija |  Stránky Knihy Stínů
Tato meditační technika se nazývá sestup do síně nevědomí (či někdy také vědomí), dá se použít rozličnými způsoby a jedním z nich je i nalezení totemového zvířete. Tuto metodu použijte v případě, chcete-li, aby si totemové zvíře vybralo vás, nikoho vy jeho. Nevstupujte do síně tedy s žádnou konkrétní představo o svém totemu. A pokud už jste svůj totem nalezli. Můžete tuto metodu využít pro komunikaci s ním a v případě, žer se se svým totemem chcete setkat osobně.

Jak bude meditace dlouhá je čistě na vás. Každopádně si zajistěte minimálně hodinu naprostého klidu. Vyruení při sestupu do síne nevědomí není zrovna příjemný zážitek. Svou meditaci můžete podložit vhodnou hudbou či zvuky přírody, někumu však vyhovuje ticho a přirozené zvuky domu, či oblíbeného místa (vhodné je meditovat venku).

Meditaci začněte tím, že se pohodlně posadíte, neměli byste ležet, je velmi snadné při tom usnout. Nekřižte nohy ani ruce, tím byste zamezili přístupu určitým energiím a to při tomto cvičení není žádoucí. Začněte pravidelně dýchat a na svůj dech se soustřeďte. Pokudu cvičíte yogu či jiné dechové cvičení, pak můete využít některý dechové techniky. Mně se celkem osvědčilo počítat do šesti při nádechu, pak zadržet dech než opět napočítám do šesti a zvovu vydechovat dokud nenapočítám šest a opět zadržet dech a počítat do šesti. Je vhodné si předem vyzkoušet do kolika pohodlně napočítáte když přirozeně vydechujete. Pokud své dýchání takto cíleně řídíte, velmi rychle se dostatnete do stavu, kdy nemyslíte takřka na nic. Krom toho počítání ovšem.

Dechové cvičení by vás mělo uvolnit a navodit meditativní vědomí, proto s ním nespěchejte. Až se dostaví kýžený výsledek, začněte s vizualizací. Představte si schody, vy stojíte na jijich vrcholu a díváte se dolů. Prohlédnětě si je. Jakou mají barvu? Z jakého jsou materiálu? Jsou točité, či ne? Snažte se všímat si detailů. Pak začněte sestupovat dolů. Kráčejte však velmi pomalu a uvědomujte si, že s každým dalším schodem se víc a víc plížíte ke svému nevědomí a upadáte do stále hlubšího tranzu. Můžete schodu počítat, kolik jich bude je na vás. Někdo potřebuje schodů hodně, aby se do svého nevědomí dostal, někomu jich stačí jen deset. Poslechtěte svou intuici.
Až sestoupíte na poslední schod. Uvidíte před sebou dveře. Opět se si je pořádně prohlédněte. Pak vezměte za kliku a projděte jimi. Ocitne te se na dlouhé chodbě, která má po obou stranách miliony dveží. (z vlastní zkušeností vám radím, nesnažte se dohlédnout na jednotlivé konce, zatočí se vám hlava) Pomalu se chodbou procházejte a znovu si ji prohlédněte. U každého je chodba jiná. Nebudu vám vyprávět o té své, abych vás neovlivnila. Dopřejte si čas a prohédněte si ji pořádně. Pak se zaměřte na dveře. Je tam spoutu dveří, které vedou na všechna možná i nemožná místa. Můžete se sem kdykoli vrátit a do některých z nich vejít. Ale pozor! Mějte na paměti, že každé z dveří vedou právě tam, kam chcete, aby vedly, neotevírejte je tedy, když nevíte kam vedou!!
Dnes ale chceme najít své totemové zvíře. Vyberte si tedy jedny dveře. A přetvořte je tak, aby jte příště poznali, kam vedou. Dejte jim barvu, cedulku, cokoli vás napadne a bude se vám líbit. Pak si zformulujte kam dveře vedou. Chtějte místo, kam za vámi příjde váš totem. Myslete na to a otevřete dveře. Jaký svět tam uvidíte bude kouzelným překvapením. Často jde o přírodu, víc ale neprozradím. Vejděte do světa totemů a vyhledejte v něm místo, kam se usadíte. Chvíli rozjímejte, prohlížejte si okolí a až budete připraveni, zavolejte svůj totem. Volejte však uctivě a mile. Pak jen čekejte, dokud za vámi nepříjde. Až se tak stane. Představte se mu a chvíli si s ním povídejte. Až budete chtít, rozlučte se a vraťte se na chudbu. Nezapomeňte dveře zavřít!
Velmi pomalu se vraťte ke dveřím vedoucím ke schodům, otevřete je a začněte ztejným způsobem jako jste sestupovali, stoupat vzhůru. S každým schodem se blíž a blíž vracíte do svého vědomí. Uvědomujte si to a uvědomujte si pomalu u tělo, do kterého se vracíte. Až vystoupíte na vrchol, zluboka se nadechtěte a pomalalu otevřete oči. Dopřejte si čas, abyste se dostatečně probrali. Nespěchejte se vstáváním, ještě chvíli rozjímejte. Až se budete cítit dobře, běžte se uzemnit. (postačí se najíst)

Do své síně nevědomí se můžete kdykoli vrátit. Buď opět za svým totemem, nebo abyste v ní vytvořili další místnost. Já mám například dveře, za kterými je most a voda. Do té vody hážu své stíny, aby se očistily. V další místnosti mám svůj astrální chrám. Můžete si vytvořit cokoli vás napadne. Jen pozor, vždy dveře zavírejte a vždy si předem rozmyslete, kam vedou.

14.díl : Aktivace rituálního amuletu

11. srpna 2013 v 13:38 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle vám dovolím nahlédnout do stínů mé praxe. Uvidíte záznam rituálu, při kterém si aktivuji svůj amulet.


Pracuji při něj výhradně u oltáře, tvořím kolem sebe sice kruh, ale vzhledem k velmi malému prostoru jde o kruh pouze symbilický. Při rituále pracuji se zástupci čtyř živlů jak při jejich vyvolávání, tak při samotném svěcení. Pro vzduch si beru pírko, pro oheň svíčku, pro vodu mušli a pro zemi kámen. Protože se jedná o svěcení osobního amuletu, využívám k němu také enerigii totemového zvířete, ( proto ta žabí sílaMrkající ). Jako reprezentaci své osobní síly používám speciální skříňku, kterou jsem si vyrobila společně s Turmaween. Je naplněna bylinkami a kameny, její vůně nastoluje stav rituálního vědomí a dodává energii při rituále. Ale můžete místo ní použít nějaký svůj osobní předmět a nebo jen vzít amulet do rukou a působit na něj takto.

13. díl :Druhý nakupovací vlog

11. srpna 2013 v 6:52 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
Přináším další díl, kde vám ukáži své nové úlovky. Omluvte prosím pro tentokrát kvalitu obrazu, asi jsem něčím naštvala foťák a ten se mi takle pomstil...


12.díl : Výroba spiritistické desky

6. srpna 2013 v 6:30 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V dnešním díle si povíme něco o výrobě spiritistické desky a způsobu jejího svěcení.


Pro velký zájem přidávám znění runové formulky: Odpovídat smíš, však tazateli neuškodíš vaše jméno. Pokud bude tabulku využívat více lidí, můžete vypsat jména všech, nebo jméno jednoduše nepsat vůbec.

Zde si můžete stáhnout šablonu pro svou desku:

Mandaly

5. srpna 2013 v 9:29 | Daraija |  Mé šablony

Vzory mandal

5. srpna 2013 v 9:02 | Daraija |  Mé šablony

11.díl Čarodějnictví v praxi : Cestovní oltář

2. srpna 2013 v 18:31 | Daraija |  Youtube seriál Čarodějnictví v praxi
V tomto díle vám ukáži svůj malý cestovní oltářík, který se hodí pro letní měsíce, především na dovolenou ale i všude tam, kam se vám nechce stěhovat všechny mnohdy velké rituální pomůcky...

Z mě neznámého důvodu, mi sem nejde vložit video, ale najdete ho zde: http://www.youtube.com/watch?v=_Jy8_C22n1k