Vítej poutníku

Daraijin Blog

Zázvor

3. července 2013 v 23:26 | Daraija |  Bylinky
Zázvor (anglicky ginger) Zázvor pravý-Zingiber officinale
Lidový název - ďumbíř
Image and video hosting by TinyPic
Používá se oddenek.Rost­lina svým vzhledem připomíná rákos.Účinnými látkami jsou především silice a ostře chutnající gingerol.Vysoce ceněný je již od starověku.Pochází z jihovýchodní Asie a pro svou sladce pikantní chuť se pěstoval také ve starověké Indii a Čí­ně.V těchto zemích se dodnes používá jako přírodní léčivo a také k dochucení míst­ních kulinářských specialit.Pokrmům dodává palčivou,ci­tronovou příchuť a používá se k přípravě masa i slad­kého pečiva.Zázvor má řa­du blahodárných a léčivých účinků.

Podporuje trá­vení, příznivě působí proti nevolnosti(kinetoze),stimuluje cirkulaci krve a napomáhá snižovat hladinu cholesterolu.Nejvíce se
to­to léčivé koření používá ke zklidnění trávících obtíží,protože zvyšuje tvor­bu žaludečních šťáv a neutralizu­je kyseliny a také ke zmírnění bolestí a zánětů.Zázvor posiluje obranyschopnost organismu a proto pomáhá také při nachla­zení a chřipce.Dokáže nás totiž velmi prohřát,pro­to se při nemoci doporu­čuje pít třikrát denně čaj z čers­tvě nakrájené hlízy zázvoru.
Upozornění
Proti těhotenské nevolnosti zázvor nepomáhá
Použití
Čerstvý kořen zázvoru je v léčebných účincích nejúčinnější.Při nevolnosti byste měli žvýkat plátek čerstvého zázvoru nebo jíst kandovaný zázvor.K vyléčení kašle,popří­padě nachlazení se používá zázvorový čaj, punč nebo sirup.Abyste se preventivně chránili před srdečním infarktem,měli byste při vaření pravidelně používat zázvor,popřípadě pít zá­zvorový čaj.Ke zmírnění bolestí svalů a kloubů se doporučují zábaly,koupele a obklady se zázvorovým odvarem,které mají uvolňující a osvěžující účinek.Zázvorovým olejem lze pomo­cí masáže uvolnit napjaté svaly.
Odvar - čaj
Oloupejte 1 zázvor o velikosti asi 3 cm,nakrájejte na malé kousky vařte 10-30 minut s 1/2 I vody a poté sceďte.Doslaďte medem.V průběhu léčby pijte 1 šá­lek několikrát denně.
punč
Připravte jako zázvorový odvar a svařte se skořicí, ko­riandrem, hřebíčkem a citronovou kůrou.
sirup
2 lžičky čerstvého zázvoru nasekaného na malé kousky vařte asi 30 minut ve 200 ml vody, přidejte 100 g cukru nebo medu a ne­chejte zhoustnout.Sirup užívejte po lžič­kách nebo zamíchejte do černého čaje.
Zábal,obklad
Stejně jako čaj se vaří 30 minut. Zábaly nebo obklady napusťte odvarem nebo jej sceďte a na­lijte do koupele.
Masážní olej
1 kořen zázvoru vymačkejte pomocí odšťavňovače a v poměru 1:1 smíchejte se sezamovým olejem.Vy­robte jen malé množství a před upotřebením protřep­te. Uchovávejte v ledničce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majda Majda | E-mail | Web | 27. září 2013 v 12:00 | Reagovat

Skvělé recepty, díky. Do toho zázvorového punče bych přidala ještě rum.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama