Vítej poutníku

Daraijin Blog

Salamandr

3. července 2013 v 23:55 | Daraija
salamandr
Elementály ohně známe pod názvem salamandři. To proto, že jejich těla, tančící v plamenech se často podobají hadům. Salamandři nemají příliš vlastní inteligence a individuality, ale podobně jako sylfy nejsou spjati s určitým místem, objevují se a mizí stále znovu v plamenech ohně, v teple energií, v sopkách, vulkánech a sluneční záři.
Protože v každém lidském (a zvířecím) těle i duši jsou obsaženy všechny živly, máme ve svém těle i elementály všech živlů. Náš "osobní" salamandr zodpovídá za regulaci tělesné teploty a náš metabolismus. Z psychického hlediska se stará o vůli a naši duši jako takovou, je naší vůlí žít, vůlí existovat, podporuje optimismus, hrdost a sebeúctu.

Někteří salamandři se objevují díky naší imaginaci jako lidské postavy - tančí v ohni, jejich těla jsou stvořená z plamenů, popela, hořícího dřeva i kouře. Jiní jsou jen záblesky světla, energie, ohnivé jazyky tančící v horkém tanci. Salamandři slunečních paprsků mají podobu štíhlých jiskřících mužů a žen, často ještě dětí s rozesmátými tvářemi a zářivou aurou z energie.
Zjeví-li se našemu fyzickému zraku, málokdy to bývá v podobě zvířat - výjimečně se zjevují jako tvorové s rudou nebo narudlou barvou (liška, červený motýl či pták, zrzavá kočka…), hadi nebo světlušky. Ale spíše je zahlédneme jak nás zdraví odrazem světla, hořícím plamenem, zábleskem energie či blesky při bouři.
salamandr2
Se salamandry si samozřejmě nejvíce rozumí lidé ohniví (viz tento článek) a pak lidé energičtí, fyzicky zdatní, silné a vůdčí osobnosti a lidé náruživí. Salamandři žijí velmi krátce, klidně jen pár vteřin, jen co dohoří sirka, ale i dlouhá staletí ve vulkánech a žhavém zemském jádře. Jejich život je neustálý tanec, nikdy se nezastaví, neustále jsou v pohybu, horoucí a nespoutaní. Komunikace s nimi je nesnadná, jejich život je příliš proměnlivý, než aby se zabývali věcmi z našeho světa.
Vyladíme-li se ale přesto na jejich energie, naučí nás, jak využít svou energii, jak ji rozvíjet a používat k tvoření, učí nás, jak zapálit svůj duchovní oheň i fyzickou vášeň, dynamizují naši vůli, posilují odvahu, tvořivost a vize. Mohou nás naučit pracovat se svojí sexualitou a pochopit zákony příčin a následků, zákony proměnlivosti a zachování energie.
Elementálové ohně nežijí jen v plamenech ohně, ale kdekoli, kde je teplo - ve slunečných oblastech, na pouštích, na rozehřátých kamenech, kupodivu se dají najít i v nevěstincích, ale také chlévech, slévárnách, u horkých pramenů a v saunách. Samozřejmě žijí také ve hvězdách a ve Slunci, v nitru země a ve žhavé lávě, kde je ale obtížné se s nimi setkat. Někteří salamandři se trvale usadí i v lávové hornině, kovu nebo drahokamu.
Nad salamadry stojí víly ohně - plejády, ohniví skřítci a mužíci a všechny tyto bytosti ohně stráží a moudře je vede archanděl Michael.
salamandr3
Některá božstva, spojovaná s ohněm:
Amon Ra (egyptský bůh slunce)
Héfaistos (řecký bůh ohně a kovotepectví)
Súrja (hinduistický bůh slunce)
Brigid (keltská bohyně ohně)
Loki (severský ohnivý bůh)
Prométheus/Lucifer (titán, světlonoš)
Apollón (řecký bůh slunce)
Lugh (keltský bůh slunce)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama