Vítej poutníku

Daraijin Blog

Pampeliška

3. července 2013 v 23:26 | Daraija |  Bylinky
Smetanka lékařská
je známá jako pampeliška,mlíčí,nebo mléčný lupen je rozšířená v mírném pásmu celé zeměkoule.U nás je jedním z nejběžnějších plevelů a roste doslova všude, podél cest na polích,lukách, v zahradách i na městských prostranstvích.
Je to trvalka s dužnatým vřetenovitým kořenem,nad zemí vytváří růžici podlouhle kopinatých,vykrajovaných listů.Ze středu růžice vyrůstají duté,lysé stvoly ukončené velkými úbory tvořenými žlutými květy na květním lůžku po dozrání tvoří ochmýřenou bílou kouli.
Plody jsou lehké nažky s chmýřím, sloužícím k roznášení semen větrem.Celá rostlina obsahuje lepkavou mléčnou šťávu bílé barvy a hořké chuti.Drogou je pampelišková nať (Herba taraxaci) anebo kořen (Radix taraxaci).
Pampeliškové mléko je emulze obsahující hořčin taraxacin,proteiny,inosid,triterpeny taraxerol a taraxasterol,chinin,laktucerol a kaučuk.V kořenech najdeme inulin,fruktózu,třísloviny,organické kyseliny a silice.Listy a květy obsahují žlutá xantofilní barviva - taraxantidy,flavonoidy a minerální soli obsahující draslík,hořčík,síru a křemík.
Z vitamin obsahuje hlavně vitamín C a tzv. biogenní stimuláto­ry.Účinné látky v pampelišce působí diureticky,podpo­rují tvorbu a vylučování žluči a povzbuzují trávení.Se škodlivými produkty metabolismu tvoří nerozpustné sloučeniny,které je pak organismus schopen vyloučit a očistit se od nich.
Účinkují rovněž antidiabeticky.Povzbuzují tvorbu interferonu,který má antivirové vlastnosti a zvyšuje celkovou obranyschopnost.Při zevním použití regeneruje pampeliška pokožku,urychluje hojení a jizvení ran.
Pampeliška je součástí mnoha bylinných čajů a směsí,které jsou k dostání ve všech lékárnách.
Podomácku si můžeme z pampelišky připravit léčivý odvar
Necháme 2 polévkové lžíce sušeného,řezaného kořene asi 1 hodinu zalité 0,5 l horké vody.Po nabobtnání je pod pokličkou vaříme 3 - 5 minut,pak odvar na 10 minut odstavíme a přecedíme. Pijeme 2 - 3 sklenice odvaru denně hodinu před jídlem jako prostředek močopudný, žlučopudný a posilující.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama