Vítej poutníku

Daraijin Blog

Mystický kříž - výklad

3. července 2013 v 23:52 | Daraija |  Tarot
Výklad karet - Mystický kříž
Vyložíme jej následujícím způsobem: zamíchané karty se 3x sejmou a podle toho, je-li zájemcem o výklad muž, nebo žena, vyložíme na stůl lícem vzhůru buď srdcovou dámu, nebo srdcového krále. Pak rubem nad a pod tuto kartu postupně pokládáme po 3 kartách a vlevo + vpravo po 1 kartě. Tak vzniknou 3 řady po třech kartách, v jejich středu je karta tazatele. Nyní kolem nich poklademe ještě dalších 16 karet rubem nahoru. Tím vznikne pátá řada po 5 kartách. 4 následující karty položíme teď vedle třetí karty u každé z 5 řad a tím dostaneme kříž. Poslední 3 karty pak rubem položíme na srdcového krále nebo srdcovou dámu. Nejdřív zvedneme střední hromádku a vykládáme ji. Pak hledáme vztah mezi kartami, které leží vedle, nad a pod střední hromádkou. Nakonec vyložíme i ostatní karty, které však mají jen úlohu spojovacích článků.
Výklad na tzv. "Šťastnou hvězdu"
Dle toho, zdali vykládáme muži, nebo ženě, vybereme z karet buď srdcového krále či dámu, nebo tytéž karty pikové. Krále či dámu položíme volně uprostřed stolu, karty zamícháme, dáme sejmout na 3x, složíme a klademe z hromady karet vždy po 1 kartě nalevo od krále či dámy, dál napravo, ve směru nahoru nad ni a pod ni - dole, celkem 4x vždy po jedné kartě střídavě. Zbylé tři pak položíme doprostřed na tzv. "hvězdu" - na kartu krále nebo dámy. Opět všechny čtveřice vyložíme. Když dáváme jen 3x po 1 kartě místo 4x, ovšem vějířovitě, zůstávají král nebo dáma uprostřed takto vytvořené hvězdice. Přitom tři karty, ležící přímo na králi nebo dámě, označují osoby a věci, které k němu mají mít přímý vztah, vlevo ležící karty pak mluví o bližší, vpravo ležící zase naopak o vzdálenější budoucnosti. Karty ležící nad králem či dámou naznačují obsah a směr jeho myšlenek, a karty ležící pod ním o již "zašlapaných věcech".
Po výkladu můžeme karty znovu zamíchat, doprostřed vyhodíme novou hvězdu, může jí být i jiná karta než dáma nebo král. Takový způsob umožní probrat právě ty věci či osoby, na kterých nám nejvíce záleží.
Výklad karet z kruhu
Všech 32 karet dobře promícháme a dáme je na 3x sejmout. Pak je rozložíme rubem vzhůru do kruhu, vytáhneme 9 různých karet, aniž bychom se na ně dívali, a položíme je na 9 jiných karet v kruhu. Tyto páry vybereme, bez míchání je složíme do hromádky a rozložíme je do 6 řad po 3 kartách a to otevřeně na stůl. Vykládáme vztahy mezi nimi vodorovně v řadě i úhlopříčně.
Výklad karet na týden
Tahle metoda Ti pomůže odhalit, co Tě čeká v nadcházejícím týdnu. Vytáhni si 7 karet a poskládej je do řady vedle sebe:
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
Karta 1
Karta 2
Karta3
Karta 4
Karta 5
Karta 6
Karta 7
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pro jistotu Pro jistotu | E-mail | 27. listopadu 2016 v 20:53 | Reagovat

Čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej ďábla samotného jenž umři! kdo si to přečetla tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečetla tak to napište do jiného blogu nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama