Vítej poutníku

Daraijin Blog

Můj oltář

3. července 2013 v 23:15 | Daraija |  Magický deník
Protože tuto rubriku poněkud zanedbávám a přišlo mi od vás několik dotazů, jak vlastně má magická praxe vypadá, rozhodla jsem se, ukázat vám svůj osobní oltář.
Tento oltář mám už třetí rok, ale plánuju ho pozměnit až dokončím studium od They. Mám ráda celkem zdobné oltáře, takže na tom svém mám opravdu hodně věcí.
Jak je vidět pod samotným oltářem mám ještě několik přihrádek, celkem jsou tři. Ta největší slouží k uskladnění svíček, v dalších dvou mám pak Knihu Stínů a další mé magické sešítky.
Tento konkrétní oltář je pro období Lugnasadu a Mabonu, proto to obilí a oranžová svíce. Svíčka uprostřed, ta žlutá se žábou, je symbolem mého konkrétního stupně zasvěcení. Miska před touto svíčkou slouží jako miska pro obětiny, já v ní mám v mušličce vodu a v ořechu sůl. Za svíčkou je aromalampa upravená jako kadidelnice. Na levé straně, má sošku Bohyně, její kamenný symbol a křišťálové srdce, dále pak mušli, pohár, hůlku a zvonek. Na pravé straně mám sošku Boha, v mém případě je to tedy svíčka ve tvaru fousatého pána, ale mě vyhovuje, dále také jeho kamenný symbol, a boží oko. Samozřejmě pírka, athame a chřestidlo. Na levé straně také mám sezóní výzdobu.
To by byl můj stálý oltář, pro sabaty ho ale většinou nevyužívám, protože ho mám v kumbálku, který slouží jako můj chrám, ale je bohužel tak malý, že se tam vejdu sotva já sama. Tento oltář využívám tedy jen já a když slavíme ve větším počtu, konají se obřady většinou venku na kamenném oltáři.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama