Vítej poutníku

Daraijin Blog

Kofomyš

4. července 2013 v 0:14 | Daraija |  Kofoláčci
Při hledání návodů na kofoláčky jsem narazila na něco úplně nového, nitková zvířátka!! Ještě jsem je nestihla vyzkoušet, ale jsem tím tak nadšená že vám sem musím dát návod na nitkovou myš.
autor: http://www.kotodel.ru/
Také chci upozronit, že návod není přesný překlad, tak dobře už rusky neumím, ale pouze letmé seznámení s postupem doplněné mými poznámkami... :-))
1. Jako základ budete potřebovat korkovou zátku.
autor: http://www.kotodel.ru/2. Lehce korek seřízněte do požadovaného tvaru. Kromě vršku upravte i spodek, aby měl myšák pěkně kulatou prdelku :-)
autor: http://www.kotodel.ru/
3. Na konstrukci budete potřebovat ještě 1,5mm silný měděný drát. Autor krk a ocas dělá zvlášť, ale já bych je protáhla korkem v jednom kuse, stejně jako ruce a nohy, které udělejte z jednoho drátu a protáhněte korkovou zátkou.
Pokud máte doma minivrtačku, tak bych si předvrtala dírky, korek se vám nebude při protahování drátu drolit...
autor: http://www.kotodel.ru/4. Čumáček je ze špendlíku se skleněnou hlavičkou - pokud nebudete mít požadovanou barvu, tak ji předem namočte do barvy. Špendlík k drátu přilepte a omotejte nití, kterou předem potřete také lepidlem. Druh lepidla zde není specifikován, ale já bych zvolila nějaké univerzální - případně vinylové.
autor: http://www.kotodel.ru/5. Na základní omotání hlavy a krku použijte jutový provázek a opět natřete vždy po natočení jedné řady lepidlem. Lepidlo provázek zpevní a udrží na místě.
autor: www.kotodel.ru6. Ruce začněte rovnou omotávat přízí v požadované barvě. Opět drátek před omotáváním lehce potřete lepidlem. Příze vám nebude klouzat...
autor: www.kotodel.ru
7. Na konci drát ohněte a začněte zamotávat přes smyčku.
Opět můžete lehce potřít lepidlem. Použité lepidlo by mělo být takové, které po zaschnutí průsvitní... možná by šel použít i Herkules... :-))
autor: www.kotodel.ru8. Takto upravte všechny končetiny vyjma ocasu, ten na konci neohýbejte, byl by moc silný...
autor: www.kotodel.ru9. Takto by měl vypadat váš krysák v mezifázi....
autor: www.kotodel.ru10. Natřete korek lepidlem v oblasti pánevní a začněte zde s omotáním přízí. Postupně vždy natřete kousek korku a namotávejte...
autor: www.kotodel.ru11. Stejně postupujte u čumáčku.
autor: www.kotodel.ru12. Postupně takto omotejte celého krysáka... někde uprostřed se příze potkají :-)
autor: www.kotodel.ru13. Na uši použijte kancelářské sponky (nejspíš proto, že jsou pevnější než měděný drát). Opět potřete lepidlem a omotejte přízí.
autor: www.kotodel.ru14. Po namotání příze uštípněte cca 5mm pod ušima - konce namočte do lepidla a zapíchněte do hlavy. Místa vpichu bych ještě asi zamotala přes přízí...
autor: www.kotodel.ru
15. Oči jsou dělané stejně jako nos - ze špendlíku - buď přímo použijte bílé nebo je namočte do akrylové barvy a nechejte zaschnout. Tečku dodělejte permanentním nebo lakovým fixem. Před zabodnutím opět potřete lepidlem.
Vousy jsou z vlasce. A sýr?? Autor uvádí nějaký plast, ale já bych si vzala na pomoc Fimo :-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama